EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Aktuálně ve Vietnamské komunitě | Česko bude mít nejmladšího šachového velmistra v historii. 16letý Thai Dai Van Nguyen předstihl i Navaru

Česko bude mít nejmladšího šachového velmistra v historii. 16letý Thai Dai Van Nguyen předstihl i Navaru

Šestnácté narozeniny oslaví v úterý 12. prosince, přesto se už stal šachovým velmistrem. V lednovém žebříčku ELO bude mít Thai Dai Van Nguyen přes 2500 bodů, což je poslední podmínka pro zisk velmistrovského titulu. Van se tak stane nejmladším šachovým velmistrem české historie.

Thai Dai Van Nguyen je jedním z největších českých talentů. Titul velmistra stihne získat dříve než česká šachová legenda David Navara, který se stal velmistrem „až“ šest dní před 17. narozeninami. „Máme samozřejmě kvalitní hráče a je jich více. Jednoho bych chtěl ale jmenovat. Asi nejnadějnějším českým hráčem je Thai Dai Van Nguyen,“ řekl nedávno v rozhovoru pro iROZHLAS.cz nejlepší český šachista David Navara.

Svoji třetí a poslední normu velmistra Van splnil na turnaji First Saturday v Maďarsku. Dal si tím pěkný dárek k šestnáctým narozeninám, které oslaví 12. prosince. První velmistrovskou normu splnil v české šachové extralize v ročníku 2015/2016, další dvě pak na uzavřených turnajích v Maďarsku. Mezi jeho největší úspěchy patří například 6. místo na letošním Mistrovství světa mládeže do 16 let nebo bronzová medaile na Mistrovství Evropy mládeže do 12 let z roku 2013.

Thai Dai Van Nguyen tím, že překročil hranici 2500 bodů ELO, navíc splní podmínky pro udělení motivační ceny Šachového svazu ČR. Cena Vratislava Hory mu bude slavnostně udělena na Mistrovství České republiky v bleskovém šachu na konci prosince.

Zdroj : IRozhlas


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz