EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | O Vietnamu | Doprovodné akce k výstavě Vietnamské umění v Čechách

Doprovodné akce k výstavě Vietnamské umění v Čechách

Vážení,

ráda bych Vás informovala o nejbližších doprovodných programech k výstavě Vietnamské umění v Čechách, chystaných na březen.
V příloze naleznete informaci o přednášce mgr. Jána Iča "Náboženství ve Vietnamu", která se uskuteční ve čtvrtek 6. března v 16 hodin v prostorách výstavy "Vietnamské umění v Čechách" na Staroměstském náměstí v Praze.

Dále je připravena přednáška paní ing. Binh Slavické "Obyčeje a rituály Vietů" na 19. března v 16 hodin.

Sobotní výtvarná dílna s názvem "Vietnamské satirické výjevy v grafice" se koná 15. března ve 14 - 17,30. V technice linorytu vytvoříme variace na satirické výjevy, které patří k nejoblíbenějším námětům světově proslulých dřevořezů z vesnice Dong Ho.

Poznámka: na výtvarnou dílnu je potřeba přihlásit se předem, a to na e-mailu Địa chỉ email này đã được bảo vệ từ spam bots, bạn cần kích hoạt Javascript để xem nó. .

Zdravím

Zdenka Klimtová

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz