EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Reportář z Vietnamu

Smažený sýr a Pho

Je polovina dubna 2011 a já nastupuji do letadla Aeroflotu směr Moskva a pak Hanoj.  Těším se, jsem zvědavá, ale mám také obavy: jaké to všechno ve Vietnamu bude?  Povede se mi udělat všechna interview?

Đọc thêm...

Vietnam – kapitalismus garantovaný komunisty

Nedávná cesta po Vietnamu mne šokovala hlavně tím, jak jejich společnost funguje po ekonomické stránce. Vietnam je krásná země, která jde kupředu razantním tempem. Nicméně zdejší ekonomický systém je velmi pozoruhodný.

Đọc thêm...

Rýže, káva, cukrová limonáda: Vietnam

 

Vietnam byl dlouhá léta rozdělen na 2 země – severní komunistickou a jižní „americkou“. Mě se zdálo, jakoby Vietnam zůstal rozdělení dodnes. Sever je chladnější, lidé vážní, méně přístupní a tvrdě pracující.

Đọc thêm...

Procházka po Hanoji

hanoi-cyclo-tour

 

Hlavní město Vietnamu Hanoj se mění každým rokem. Stále více se přibližují stavby a stavební ruch k mezinárodnímu letišti. Když jsem před mnoha lety poprvé přiletěl do města tak cestu z letiště lemovaly porosty banánů, zahrady, stromy manga a políčka se zeleninou a rýžoviště.

Đọc thêm...

Lai Chau - Sa Pa, 80 km krásné přírody

 

Ráno vstáváme až kolem 8:00. Předbalujeme věci a jdeme na snídani. Opět do restaurace jako včera, je totiž nejblíže od našeho hotelu. Dáváme pho bo. Dnes máme v plánu pouhých cca 80 km do Sa Pa. Měla by to být dle LP jedna z nejkrásnějších cest, tak uvidíme.

Đọc thêm...

Ostrov Phu Quoc - cesta od pekla k ráji na zemi

Ostrov Phu Quoc - žije zde cca 80 000 lidí, leží západně od Saigonu. Je pouhých 15 km od Kambodži a 45 km od Vietnamu.

Đọc thêm...

Vietnamem od severu k jihu

V rámci cestovatelských večerů pořádaných cestovní kanceláří Kudrna zavítal ve čtvrtek čtrnáctého dubna do Brna cestovatel Robert Bazika.

Đọc thêm...

Ho Chi Minhovo město = Saigon

 

Odlet do Saigonu byl v nedělí 3.3.2011  v 7:25 z Ruzyně. Letěli jsme do nejdříve do Paříže s Air France a odtamtud v 13:25 již směr Saigon s Vietnam airlines. Obě cesty proběhly bez potíží, naše zavazadla doputovala v pořádku s námi. Z Paříže pak let trval přesně 12 hodin. Bylo to trochu dlouhé, ale alespoň jsme zhledli Black Swan..:-) a jiné nové filmy . Do Saigonu jsme přiletěli v 6:25 místního času, odbavení proběhlo v pořádku. Počasí v Saigonu - 35 stupňů Celsia a tak 80% vlhkost,

Đọc thêm...

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz