EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Spolupráce s Vietnamem | Rok poznávání nahradí rok projektu

Rok poznávání nahradí rok projektu

V sobotu 12. prosince se v Praze konala 19.valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS), kterou navštívili rada-vyslanec velvyslanectví VSR v Praze Vu Van Minh, první tajemník velvyslanectví VSR v ČR Nguyen Kim He a místopředseda Svazu Vietnamců v ČR Tran Viet Hung i další hosté.

Zástupci kolektivních členů a individuální členové ČVS zhodnotili 18. rok činnosti této nejstarší a největší celostátní společnosti přátel Vietnamu, která pomáhá svými aktivitami Vietnamcům v integraci do naší společnosti a posiluje přátelství i hospodářskou spolupráci ČR s Vietnamem. Po roce poznávání, kdy jsme letos navštívili Vietnamce při mnoha jejich akcích v Praze, Chomutově, Pardubicích, ale také v Pacově i v Jihlavě na Vysočině jsme získali nejen nové přátele, ale i poznatky o tom, co je při žití u nás trápí, jaké mají problémy. Mnohým jsme svými radami pomohli.

Účastníci valné hromady odsouhlasili plán práce pro příští rok, který bude rokem čtyř projektů, jenž pomohou ČR i Vietnamu. Pomůžeme našim kolektivním členům, jenž shánějí své chybějící kmenové zaměstnance, získat v rámci našeho projektu "Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám!" na zaměstnanecké karty kvalitní a prověřené pracovníky z Vietnamu Potřebné pracovníky ve Vietnamu budou výhradně vybírat a předem prověřovat v projektu spolupracující vietnamské provincie, ve spolupráci s regionálním pracovníkem ministerstva práce a sociálních věcí VSR. Státní pracovníci dané provincie prověří doklady o vzdělání i o praxi, ale také zdravotní potvrzení a výpis z trestního rejstříku každého zájemce. Naši kolektivní členové vždy před podpisem pracovní smlouvy i smlouvy o ubytování, si přímo ve Vietnamu zájemce o práci v ČR osobně prakticky přezkouší a své budoucí kmenové zaměstnance si vyberou. Tím pomůžeme firmám v ČR i Vietnamcům, kteří u nás získají až desetinásobně vyšší mzdu než je ve Vietnamu a budou tak moci ze svých úspor finančně pomáhat svým rodinám v dané provincii. V dalším projektu pomůžeme Vyšší odborné škole stavební ve Vysokém Mýtě získat maturanty z Vietnamu, protože Vietnam potřebuje odborné pracovníky pro různé vodohospodářské stavby, pro ekologickou ochranu pitné vody, či budování a opravy plavebních kanálů. Vietnamští rodiče navíc ušetří peníze za vzdělání svých dětí, protože u nás je vzdělání o dvě třetiny levnější, než v Anglii, nebo v USA. Maturanti z Vietnamu nejdříve zde absolvují šestiměsíční intenzivní výuku češtiny a po ní první ročník studia. Náš kolektivní člen Václav Spálenský již rok a půl školil ve Vietnamu tamní kadeřnice a díky našemu projektu budou provedeny kontroly všech vietnamských kadeřnických salonů, které jeho špičkovou metodu nabízí s cílem upozornit na ty, kteří vyškoleni nebyli. Jím zkontrolovaní pracovníci kadeřnictví získají očíslovaný certifikát i očíslovanou samolepku pro své provozovny a na našem webu bude zveřejněn jejich seznam. Chceme, aby krásné vietnamské ženy byly ještě krásnější a nehrozilo jim poškození od nevyškolených amatérů. Díky poslednímu projektu našeho kolektivního člena nabídneme Vietnamu české mléko, sušené mléko i mléčné výrobky, aby i chudší Vietnamci mohli nakoupit mléčné výrobky pro své děti. Pomůžeme tak našim výrobcům i vietnamským školákům.

Účastníci  na 19. valné hromady ČVS

Závěrem jsem ubezpečil zástupce vietnamské komunity u nás, že naše Česko-vietnamská společnost vždy byla s nimi, vždy je s nimi a vždy bude s nimi. Vzhledem k tomu, že nedostáváme žádné finanční dotace od státu, ani z velvyslanectví VSR v ČR a proto nemáme žádného placeného pracovníka, je myslím naše konkrétní plánovaná činnost v roce 2016 více než dostatečná. I když máme například připravený k vydání kapesní česko-vietnamský slovník, který potřebují naši lékaři, záchranáři, požárníci, učitelé i příslušníci Policie, všechny naše dosavadní žádosti na příslušných ministerstvech byly zamítnuty. Je nám již 18 let, jsme tedy plnoletí a tak v naší práci budeme nadále pokračovat ku prospěchu ČR i Vietnamu.

V Praze: 13.12.2015

 Marcel Winter 

Předseda Česko-vietnamské společnosti

 


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz