EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Spolupráce s Vietnamem | Alexandr Vondra jednal s náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Vietnamu

Alexandr Vondra jednal s náměstkyní ministra průmyslu a obchodu Vietnamu

Ministr obrany Alexandr Vondra včera ve svém úřadě přijal náměstkyni ministra průmyslu a obchodu Vietnamu paní Ho Thi Kim Thoa. Jednání české a vietnamské delegace, jež do Prahy zavítala kvůli zasedání společné česko-vietnamské smíšené komise pod patronací ministerstev průmyslu a obchodu obou zemí, navázalo na březnovou návštěvu Alexandra Vondry v Hanoji, během níž se setkal také s vietnamským prezidentem a ministrem národní obrany. S ním také podepsal Memorandum o porozumění vytvářející právní rámec pro spolupráci v oblasti obrany.

Českou republiku a Vietnam spojuje dlouhodobá spolupráce, vietnamská komunita je v Čechách třetí nejpočetnější, a řada Vietnamců, která žila a studovala v tehdejším Československu, dnes zastává významné funkce ve státní správě nebo se prosadila v soukromém sektoru. I to je důvod, proč mají oba státy zájem, aby se vztahy dále rozvíjely.

Vietnamský trh je také mimořádně zajímavý pro české zbrojaře. Tamní ozbrojené síly čítají téměř 500 tisíc vojáků, armáda kromě toho používá velké množství techniky ruské a částečně i české provenience, kterou mají ve výzbroji i čeští vojáci.

Ministr obrany Vondra během jednání zdůraznil, že pro ČR představuje i nadále spolupráce s Vietnamem jednu z priorit zahraniční politiky. Česká republika podle něj také usiluje o zachování kontinuity vzájemné spolupráce.

Projednány byly také aktuální otázky spolupráce v oblasti obrany – například ve vojenském vzdělávání. Na Univerzitě obrany v Brně v současnosti studuje 47 vietnamských studentů, v září se předpokládá nástup dalších až osmi. Alexandr Vondra náměstkyni Ho Thi Kim Thoa informoval mimo jiné i o připravenosti české strany blíže spolupracovat v oblasti vyzbrojování, zejména pak cestou VOP a LOM, jichž je ministerstvo obrany zřizovatelem, při dodávkách a modernizaci vojenské techniky ruského původu.

Ho Thi Kim Thoa a ředitel sekce vyzbrojování plukovník Pavel Bulant

Ho Thi Kim Thoa a ředitel sekce vyzbrojování plukovník Pavel Bulant

Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Vietnamu se zdraví se Janem Havránkem ze Sekce obranné politiky a strategie

Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Vietnamu se zdraví se

Janem Havránkem ze Sekce obranné politiky a strategie

Z jednání 1

Z jednání

Zdroj: mocr.army.cz


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz