EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Spolupráce s Vietnamem | Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se setkal se zástupci vietnamské vlády a diplomacie

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se setkal se zástupci vietnamské vlády a diplomacie

VIETNAM JE V EXPORTNÍ STRATEGII ČR, KTEROU NEDÁVNO SCHVÁLILA VLÁDA, ZAŘAZEN MEZI DVANÁCT PRIORITNÍCH ZEMÍ A PROTO CHTĚL V ZÁVĚRU ÚTERNÍHO TŘETÍHO ZASEDÁNÍ ČESKO—VIETNAMSKÉ SMÍŠENÉ KOMISE PRO HOSPODÁŘSKOU SPOLUPRÁCI MINISTR PRŮMYSLU A OBCHODU MARTIN KUBA PŘIJETÍM NÁMĚSTKYNĚ VIETNAMSKÉHO MINISTRA PRŮMYSLU A OBCHODU HO THI KIM THOA A VELVYSLANCE VIETNAMU DO XUAN DONGA UKÁZAT ZÁJEM NA PROHLOUBENÍ VZÁJEMNÝCH OBCHODNÍCH VZTAHŮ OBOU ZEMÍ.

Ministr Kuba i náměstkyně ministra Thoa při společném setkání shodně ocenili výši vzájemného obchodu mezi ČR a Vietnamem, jehož obrat činil za loňský rok více než sedm miliard korun. Otevřenou otázkou však podle obou stran zůstává nevyváženost vzájemného obchodu a skutečnost, že zahraniční obchod v posledních letech sice roste, ale zdaleka neodpovídá skutečným možnostem.

"Musíme i nadále pracovat na pozitivním trendu našich vztahů v hospodářské oblasti, čemuž by mělo napomoci včasné vytipování a příprava společných projektů," řekl ministr Kuba.

Možnosti vidí ministr zejména v širší účasti českých firem na industrializaci Vietnamu například formou dodávek kompletního vybavení průmyslových závodů, strojů, zařízení a zapojení do rozvoje vietnamského důlního průmyslu, energetiky a budování dopravní infrastruktury.


Velký potenciál pro uplatnění českých technologií a výrobků existuje i v oblasti výstavby zdravotnických zařízení, ochrany životního prostředí a v obranném průmyslu. "Máme zájem o zintenzivnění českých investičních aktivit ve Vietnamu. Dobrým příkladem je nedávno dokončený závod na těžbu a úpravu kaolínu v provincii Quang Binh, který je ukázkou moderních českých technologií a referencí," konstatoval náměstek ministra Milan Hovorka.

Zdroj: mpo.cz


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz