EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Spolupráce s Vietnamem | Česko-vietnamská společnost má nového předsedu

Česko-vietnamská společnost má nového předsedu

V sobotu 15. prosince se v sále hostince "Na staré sokolovně" v Praze 4-Podolí konala 16.valná hromada Česko-vietnamské společnosti (ČVS).

Oslava jubilejních 15 let aktivit tohoto nejstaršího a největšího celostátního nepolitického občanského sdružení přátel Vietnamu u nás byla spojená s mimořádnou volbou nového předsedy. Dosavadní předseda Marcel Winter, který měl tuto funkci vykonávat ještě příští rok, požádal po devíti letech své práce ve funkci předsedy o uvolnění, protože příští rok odchází do Hanoje pomáhat našim exportérům úspěšně vstoupit na 90 milionový vietnamský trh. A tak 16. valná hromada ČVS proběhla v atmosféře díků i voleb. Přítomný velvyslanec VSR v ČR Do Xuan Dong, Ph.D. poděkoval zakládajícímu členovi a předsedovi ČVS Marcelu Wintrovi za jeho mnohaletou obětavou práci při prohlubování přátelství a spolupráce ČR s VSR i v pomoci Vietnamcům žijícím v České republice. Místopředseda Svazu Vietnamců v ČR Tran Viet Hung ve slovech poděkování ocenil finanční sbírku pomoci na úhradu léčení těžce nemocného novorozence Do Anh Tai z Varnsdorfu ve výši 780 tisíc Kč, kterou právě Marcel Winter inicioval a úspěšně dokončil. Přítomní pak jednohlasně udělili Marcelu Wintrovi titul čestného předsedy ČVS s přáním, aby ve Vietnamu byl "velvyslancem ČVS". Ve volbách kandidovali výkonný místopředseda Phan Kien Cuong a člen ČVS PaeDr. Miloš Kusý. Účastníci 16. valné hromady zvolili za nového předsedu PaeDr. Miloše Kusého, obchodního ředitele firmy Biosynchron a.s. Praha, která se zabývá výrobou rehabilitačních zařízení. Nemohl však ani své zvolení náležitě oslavit, protože musel odjet na letiště k odletu na svoji pátou návštěvu Vietnamu.

Zdroj: ČVSTin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz