EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Za krásami Vietnamu | Thua Thien Hue – kolébka dějin

Thua Thien Hue – kolébka dějin

Thua Thien Hue, historicky a kulturně bohatá provincie, se nachází v oblasti středního Vietnamu. Na rozdíl od ostatních provincií jsou zde čtyři roční období: chladné jaro, velmi horké léto, mírný podzim a větrná a mrazivá zima. V letních měsících se můžeme setkat s déletrvajícím monzunovým deštěm, který přichází „hasit“ rozžhavené město.

Tato oblast, obklopená mořem, horami a krásnou přírodou, nabízí turistům plno zajímavostí a atrakcí.  Nezbytnou součástí výletu po Thua Thien Hue je projížďka lodí po Vonné řece, návštěva národního parku Bach Ma, procházka po Thuan An pláži a další činnosti. Co se týče kuchyně, právě v této provincii naleznete škálu pokrmů nejpestřejší z celého Vietnamu. Speciality lze ochutnat v luxusních restauracích, v pouličních stáncích, ale také ve stáncích podél Vonné řeky, kde můžete

občas jako „bonus“ zahlédnout místní dívky v tradičních fialových krojích, jak se prochází anebo veslují a zpívají na člunu. 

Hue prožilo coby bývalé hlavní město mnoho historických událostí. Do 13. století bylo toto území připojeno ke království Dai Viet jako dar od krále Cham, když se oženil s princeznou Huyen Tran. Později král Nguyen Hoang vybral Hue jako hlavní sídlo jižných regionů, král Quang Trung ho zvolil jako sídlo Tay Son dynastie a nakonec jako sídlo Nguyen dynastie bylo zvoleno panovníkem Gia Long.  Během přibližně 400 let se stala provincie Hue symbolem politiky a kultury feudálního Vietnamu. To také vysvětluje obrovský výskyt historických památek. Mimo jiné bylo Hue v roce 1993 zařazeno na seznam světového kulturního dědictví. O deset let později se k slávě města ještě připsal královský hudební dvůr Nha Nhac, který byl uznán organizací UNESCO jako nehmotné dědictví.

V dnešní době se stává provincie Thua Thien Hue centrem kulturních událostí ve Vietnamu.  Probíhají zde každoročně nejrůznější festivaly a kulturní akce, které mají téměř celosvětový ohlas.

 Báo Vietmagazín

 

 

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz