EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Za krásami Vietnamu | Tây Ninh - Vietnam

Tây Ninh - Vietnam

 

Tây Ninh, chrámové město, je velmi zajímavý turistický cíl v jihozápadním Vietnamu . Je to barevné sídlo svébytného náboženství Cao Dai. Cao Dai je čistě vietnamská sekta, která vznikla ve 20. století, a slučuje hlavní asijská náboženství a křesťanství. Tay Ninh patří k největším chrámovým městům tohoto náboženství ve Vietnamu . Hlavní klášter náboženství Cao Dai byl vystavěn v letech 1933 – 1955 a nachází se asi 5 km východně od centra města.

 

Poznejte nádherné město, plné historických památek a zajímavých kulturních zvyklostí! 

Památky

V Tay Ninh mohou turisté navštívit horu Ba Den (986 m n.m.) , a také proslavený komplex kulturních památek a Čamskou věž Binh Thanh, pomník kultury Óc-Eo. Óc-Eo byla vyvinutá kultura, obývající deltu Mekongu, jejíž pozůstatky (především mince a náboženské sochy, ale také keramika) byly objeveny teprve v roce 1942. Každoročně konaný Ba Denský horský festival láká mnoho poutníků k modlitbám, okružním jízdám po památkách či zábavě. Tay Ninh je domovem náboženství Cao Dai s největším chrámem této sekty, branou Chanh Mon, čtyřmi čamskými věžemi a chrámem Buddhovy matky, mytické královny Májá. Město bylo také centrem odporu obyvatel Jižního Vietnamu proti okupaci Američany.

Cao Dai

Cao Dai je místní náboženské hnutí, založené ve 20. letech 20. století.

Celý název náboženství zní Đại Đạo Tam Kỳ Phổ Độ, tedy Velké náboženství Třetího zjevení a spásy. Tradice konfucianismu, buddhismu a taoismu se ve Vietnamu vzájemně nevylučují, ale jsou pružné a navzájem se ovlivňují. Všechny tři tradice se spojují do náboženského fenoménu, známého jako Tam Giao.

Chrám Cao Dai

Se nachází asi pět kilometrů východně od centra města. Chrám se stylově podobá architektuře křesťanských církví a svými dvěma věžemi dosahuje výše až 100 metrů. Když procházíte kolem chrámu, spatříte obraz Božích očí, které jsou symbolem víry Cao Dai. Říká se, že chrám Cao Dai je místem mírumilovným setkání křesťanské víry a východních náboženství.


V chrámu jsou čtyřikrát denně pořádány bohoslužby a různé rituály.

Doprava

Doprava do Mekky Cao Dai je jednoduchá, a v Saigonu snadno zastihnete autobusový spoj do necelých 100 km vzdáleného města.

Ubytování

Vynikajícím hotelem v srdci Tay Ninh, velmi blízko chrámu Cao Dai., je Hoa Binh Hotel. Velmi dobré hotely v centru města, poblíž historických památek, jsou také Anh Dao Hotel, Phong Lan či Trade Union Hotel of Tay Ninh.

Zdroj : Tixik.com


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz