EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Za krásami Vietnamu | Vinh - Vietnam

Vinh - Vietnam

 

Vinh je hlavní město vietnamské provincie Nghe An. Jedním z hlavních důvodů k návštěvě města je Ho Či Minovo rodiště a dům jeho dětství. Připomeňme, že Ho Či Min po návratu z čínského exilu založil revoluční hnutí v jeskyních Pac Bo u Cao Bangu na severu země. V nejjižnější výspě severního Vietnamu však jeho příběh kdysi dávno začal.

 

Historie

Vinh byl původně známý jako Ke Van. Později bylo město známé jako Ke Vinh, Vinh Giang a Vinh Doanh.

Teprve v roce 1789 se jméno ustálilo na své dnešní podobě. Dynastie Tay Syn dokonce chtěla město učinit hlavním městem Vietnamu , bohužel to ale v krátkém časovém úseku, který byl její vládě vyměřen (1788 – 1802) nestihla uskutečnit. Válka proti kolonistům a následná vietnamská válka zničily mnoho z krásy města. Přesto zde hájí nádhernou a pyšnou kulturu několik pozoruhodných staveb. Provincie Nghe An má ve vietnamské historii významné místo.

Patří mezi nejhustěji osídlené a nejméně úrodné v zemi. Dlouhou dobu byla epicentrem nespokojenosti a dala vzejít generacím revolucionářů, včetně velkých nacionalistů. Ho Či Min, nejslavnější z nich, se narodil v osadě Hoang Tru, ležící 14 kilometrů západně od centra Vinhu.

Rodný dům revolucionáře

Ho se narodil v květnu roku 1890 jako Nguyen Sinh Cung v prostém domě dědečka z matčiny strany, postaveném v roce 1883 jako svatební dar rodičům Ho Či Mina. Starý doškový dům se nezachoval, ale vláda v roce 1959 místo zrekonstruovala jako poctu prezidentovi tehdejšího Severního Vietnamu.

V Ho Či Minově rodišti dnes mnoho exponátů nenaleznete, žil svého času zkrátka prostý život. S Ho Či Minovým rodištěm však sousedí chrám jeho dědečka z matčiny strany, postavený k uctívání jeho předků a doškový dům s pěti místnostmi. V tomto domě studoval Ho Či Minův otec staré konfuciánské texty na zkoušky, ve kterých dosáhl doktorátu. Ve městě Vinh je, kromě jeho revolucionářských relikvií a skanzenu, k vidění ještě mnoho ze zajímavé architektury. Například tři obnovené brány citadely, postavené zde v roce 1831. Poutníci literární historií se mohou vypravit do provincie Ha Tinh, kde se v roce 1765 narodil významný vietnamský dramatik Nguyen Du.

Doprava

Do svých plánů na návštěvu Vinhu můžete zahrnout tamní letiště.

Jeho IATA je VII, a dostat se na něj můžete buď z Ho Či Minova Města , nebo z Hanoie . Z Hanoie ostatně můžete 316 kilometrů dlouhou vzdálenost překonat autem za 5 hodin. Jakmile projedete Hanoií (a věřte, že to nebude jednoduché) , napojte se na silnici QL 1 a prostě pokračujte na jih a u Phu Lý odbočte doleva na silnici 477. Po 93 kilometrech Vás přivítají vody Rudé řeky v Ninh Binh. Z Ninh Binh pokračujte po silnici č.10 do Thanh Hoá, a dále na jih po QL 48 a QL 46 a jste v cíli.

K Ho Či Minovu rodnému domku jeďte z města Vinhsměrem na Phan Dinh Phung k silnici č.46. Po 10 km sledujte označení na Kim Lien. Ho Či Minovo rodiště je v osadě Hoang Tru.

Ubytování

Ve Vinhu je hned několik kvalitních a levných hotelů. Předně jmenujme Kim Lien Hotel, který leží přímo v centru města a od letiště je vzdálen pouhých 7 kilometrů. Tři kilometry k nádhernému parku můžete strávit příjemnou procházkou.

O něco luxusnější a od letiště vzdálenější (15 km) je Phuong Dong Hotel, ale po jediné noci strávené v jeho prostředí nebudete litovat.

Theo tixik.com


Tin mới:
Tin đã đăng:

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz